Aktualności

18.12.2019r. Kraków - Egzamin praktyczny zaliczony za pierwszym razem

18.12.2019r. Kraków - Egzamin praktyczny zaliczony za pierwszym razem

by Łukasz Ciepiela www.diagnostaszkolenia.pl -
Number of replies: 0

Egzamin praktyczny odbył się w Krakowie 18.12.2019r. o godz. 8:00 . Podjechałem pół godz. wcześniej, aby zorientować się co i jak wygląda. Wiadomo nerwy, stres. Dla rozluźnienia atmosfery, z ludźmi którzy przyjechali na egzamin zaczęliśmy rozmawiać, żartować. Kilka rozmów i wiadomo było kto poważnie potraktował egzamin. 


Auta podstawili 15 min przed rozpoczęciem imprezy. Zaczęliśmy zaglądać do samochodów, pod maski, do bagażników, i ogólnie wszędzie gdzie się tylko dało. Nadeszła godzina, egzaminatorzy poprosili nas o wypełnienie wstępnych dokumentów. Prosili po cztery osoby, oczywiście znalazłem się w pierwszej czwórce, po czym losowaliśmy pytania. Pamiętam tylko, że były 2 Peugeot-y jeden z gazem i L-ka, drugi zwykły diesel, autobus Man z L-ką i pojazf Fl (nie pamiętam marki, ale chyba też man) z 2009r. Jeden wylosował badanie pojazdu z gazem, drugi autobus Bus 100, trzeci fl po wypadku, a ja badanie pojazdu z zabranym dowodem z powodu przycimnionych szyb. 

Egzaminatorzy zaczeli od gazu, chłopak w dużym stresie ale zdał, potem jeden z Panów podszedł do mnie, a pozostali dwaj poszli do kolegi z autobusem. Zadał mi trzy pytania: jakie warunki muszą spełniać szyby i których szyb  dotyczą, jak przeprowadzę badanie szyb i czy można je oklejać. Stres zrobił swoje i trochę brakło języka w buzi, ale widząc to egzaminator podszedł z pół śmiechem, pół żartem; prozmawialiśmy, uzyskał odpowiedzi po czym przeszliśmy do wypełnienia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym. Kiedy je wypełniłem popatrzył się na mnie uśmiechnął się i powiedział że zdałem!!! Radości nie było końca:

ZDAŁEM WSZYSTO ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM!!! 

Teraz tylko oczekiwać dokumentów z TDT-u i zaczynać nową pracę. A w nauce pomagał mi Łukasz Ciepiela, przygotował na kursie i po nim mogłem liczyć na jegi pomoc. Jestem wdzięczny i naprawdę polecam!!!!